Arijus Pijus Jurevičius

Nominacija: Metų moksleivis
Balsavimas sustabdytas. Balsų skaičius: 14
Balsavimo kriterijai ir taisyklės

Arijus Pijus savo pavyzdžiu siekia parodyti, kad pirmas dalykas, kurį žmogus privalo padaryti, yra patikėti savimi, nesiblaškyti ir tikslingai siekti savo tikslų, kurti savo taisykles ir nesižvalgyti į tuos, kurie bando jas sutrypti. Savo kalboje, skirtoje Vaikų balso konferencijai, Arijus rašė: „Kiekvienas esame unikalus, vis kitoks ir savitas. Čia nėra taisyklių, nurodančių, kuo turime tapti, nes mums nereikia prisitaikyti prie kažko, kad galėtume išlikti.” Beje, ši kalba Arijui pelnė garbės raštą už žmogaus teisių gynimą.

Jaunojo kūrėjo vizitine kortele tapo jo piešiami žirgai, bet panašu, kad prie jų greitu metu prisidės ir keletas kitų akcentų. Arijus Pijus šiuo metu gilinasi į fotografiją ir rašymą, o pirmieji naujų veiklų rezultatai jau spėjo sužavėti ir profesionalus.

Arijus jau surengė devynias personalines parodas: Pirmoji (2012) – „Arijus” Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje. Antroji (2013) – „Oi, žirge, žirge‘‘ Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje. Trečioji (2014) – „Oi, žirge, žirge II‘‘ Prienų MEDIKA klinikoje. Ketvirtoji (2014) – „Ispaniško žirgo bruožai‘‘ UAB „Birštono vandentiekis“ patalpose. Penktoji (2014) – „Kitose Pievose” Birštone. Šeštoji (2015) – „Žirgas tavo rankose” Visuomenės harmonizavimo parke. Septintoji (2015) – „Imaginary” viloje „Chevall” Vilniuje. Aštuntoji (2016) – „The Secret Tour” virtualioje aplinkoje (TheWBEA – worldwide). Devintoji (2017) – „Style” Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje, o 2018-tųjų metų planuose ir dešimtoji paroda „Nuogas”, kurioje autorius žada nustebinti netradiciniu parodos pateikimu ir visai nauju konceptu.

Svarbiausi laimėjimai: Arijus Pijus dvejus metus tapo tarptautinio UNESCO organizuojamo mokinių piešinių konkurso Prancūzijoje laureatu, Lietuvos ir Ukrainos jaunimo organizacijos „Širdis prie širdies“ konkurse užėmė I vietą, Japonijos Toyamos prefektūros menų ir kultūros asociacijos organizuojamame tarptautiniame piešinių konkurse užėmė I vietą, respublikiniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” laimėjo pirmąją vietą. Tarp svarbiausių laimėjimų taip pat galima pamatyti ir pirmąją vietą „The World’s Best Equine Artist” (Didžioji Britanija), bei trejus metus iš eilės laimėtus rajoninius dailės olimpiados etapus ir III–ąją vietą didžiojoje dailės olimpiadoje. Prienų ir Birštono krašto laikraščio redakcija paskelbė Arijų „Metų moksleiviu”.

Arijus Pijus teigia, kad kalbėti yra vienas svarbiausių dalykų ir visų problemų sprendimo būdas, nesvarbu ar kalbėti muzika, piešimu, fotografija ar tiesiog žodžiu – svarbiausia yra tai, kas vyksta tavo galvoje ir širdyje.

Šiuo metu vaikinas ruošia naują pranešimą 2018-ųjų Vaikų balso konferencijai. Paklaustas apie pasirinktą temą – patyčias – Arijus Pijus sako: „ Aš „menininkas”, nemoku kalbėti vien faktais ir moksliniais terminais, bet puikiai žinau, ką reiškia jausti ir nesigėdiju to, mano pranešimo tikslas yra pasidalinti ir jei nors vienas žmogus po mano kalbos iš salės išeis su viltimi – man tai bus pats didžiausias laimėjimas ir pati reikšmingiausia pergalė”.

Akivaizdu, kad Arijus tiki tuo ką dar, mes tikime juo. O jūs?