Ignas Lapkus

Nominacija: Metų mokyklos prezidentas
Balsavimas sustabdytas. Balsų skaičius: 724
Balsavimo kriterijai ir taisyklės

Ignas Lapkus – aktyvus, entuziastingas jaunuolis, baigiantis savo dvejų metų mokyklos prezidento kadenciją Mažeikių Gabijos gimnazijoje. Per šiuos dvejus metus vaikino iniciatyva buvo sustiprinta mokinių savivalda, pagerintas gimnazijos bendruomenės gyvenimas ir gimnazijos įvaizdis. Mokinių savivalda buvo sustiprinta, tapo labai veikli, rimta, atstovaujanti mokinių interesams ir veikianti dėl jų, jos veikla specializuota ir su konkrečiomis gairėmis, tvirta duomenų baze ir labai daug neįgyvendintų (kol kas) idėjų. Atvirumas ir demokratiškumas dar kartą iškeltos kaip svarbiausios savivaldos vertybės ir gairės.

Prezidentas su savo komanda suorganizavo daug įvairaus pobūdžio renginių (pvz. gimnazijos asamblėja, kur buvo aptartos gimnazijos problemos, pateiktos reformos ir jos įgyvendintos, diskoteka „Šokis Morge”, A. Pranckevičiaus diskusija, diskoteką „Laiko Mašina”,  gimnazijos 7 žaidimų protmūšį (su 17 komandų), „Tolerancijos savaitė” , visos savaitės akcijų ciklas, kuris labai pasisekė šiais metais), iniciatyvų (pvz. gimnazijos džemperiai, foto konkursai, ekskursija į „Studfestą”). Ignas su didžiule meile gimnazijai ir ilgainiui tobulinta iškalba gerino gimnazijos įvaizdį pristatydamas ją kitose mokyklose ir savivaldybėje, subūrė daug jaunų žmonių atvykti į gimnaziją, net kartu su Mažeikių rajono savivaldybės vicemere vyko į didžiulę šventę Seime minint vasario 16 d. Mokyklos išorinė komunikacija buvo dar labiau reformuota, kiekvienas nuopelnas, įvykis atsakingai užfiksuotas dėl prezidento ir jo komandos stropumo.

Ignas aktyvus jaunuolis ne vien mokykloje. Jis yra Lietuvos moksleivių sąjungos Mažeikių padalinio pirmininkas, Jaunimo reikalų tarybos narys, Jaunimo Europos komandos narys, organizuoja ir labai daug veikia Mažeikių mieste, stengiasi jį pagerinti, tobulinti. Su Lietuvos moksleivių sąjunga jis įgyvendino diskusiją apie aukštajį mokslą, diskusiją apie jauno žmogaus emocinę būklę, dviejų dienų Mažeikių rajono mokinių savivaldų mokymus „Siek aukštumų”, trijų dienų Lietuvos moksleivių sąjungos padalinio regioninę konferenciją „Išdrįsk išbandyti save kitaip!”, septynis vadovų klubus (reguliarius Mažeikių rajono mokinių savivaldų susitikimus), įtraukė dar keturias mokinių savivaldas į visą veiklos sūkurį. Su Jaunimo reikalų taryba suorganizavo konferenciją „Jungtines pajėgas Mažeikių miestui“.

Ignas – tai kartais pasimetęs, neišsimiegojęs ir ne visada namų darbus atliekantis mokinys, tačiau dėl savo gimnazijos paaukojęs ir naktis, ir pamokas, ir kartais net sveikatą. Kodėl? Jis turėjo svajonę pakeisti bendruomenę, sutvarkyti tai, kas buvo ydinga, suteikti galimybę sau ir kitiems prisidėti prie geresnio rytojaus kūrimo, palikti po savęs geresnę gimnaziją. Jis tai ir padarė.