Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinių taryba

Nominacija: Metų mokinių taryba
Balsavimas sustabdytas. Balsų skaičius: 295
Balsavimo kriterijai ir taisyklės

Kauno „Saulės“ gimnazijos Mokinių Taryba – viena iš 3 pavydzingiausių mokinių savivaldų Lietuvoje. Tai Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) pripažino 2017 m. rudenį.

Ši mokyklos bendruomenės institucija turi didelę įtaką mokykloje priimamiems sprendimams ir mokyklos gyvenimui.

Kiekvienais mokslo metais norinčių dalyvauti Mokinių Taryboje būna virš 100 gimnazistų, tačiau norint užtikrinti efektyvų darbą vykdoma atranka, kurios metu atrenkami labiausiai motyvuoti gimnazistai. Visgi, nepaisant to Mokinių Taryba kviečia kiekvieną gimnazistą prisidėti savo iniciatyvomis ir pagalba renginių metu, o gimnazistai mielai prie to prisijungia. Iškilus kokioms nors problemoms, moksleiviai skatinami kreiptis į savo atstovybę gimnazijos bendruomenėje – Mokinių Tarybą, į kurios atstovaujamą gimnazistų nuomonę visuomet įsiklausoma priimant svarbius sprendimus. Kauno „Saulės“ gimnazijos Mokinių Tarybą taip pat aktyviai bendradarbiauja ir su kitų mokyklų mokinių tarybomis ir organizuoja daug įvairių renginių bei projektų. Mokinių Taryba orgnanizavo moksleivių mainus su VDU „Rasos“, Kauno Jono Jablonskio gimnazijomis. Emocinės aplinkos gerinimui mokykloje suorganizuotos 3 teminės savaitės: „Šypsenų savaitė“, „Mandarinų savaitė“, „Meilės Lietuvai savaitė“, kurių metu visa gimnazijos bendruomenė aktyviai įsijungia į savaitės metu organizuojamas veiklas. Taip pat dar viena šauni iniciatyva projektas „Sauliokai kalbina“, kurio tikslas skatinti moksleivių pilietiškumą ir domėjimąsi savo šalimi, o šiame projekte svečiavosi ne vienas garsus Lietuvos visuomenės veikėjas, politikas ir dabar sėkmingai gyvenantis gimnazijos absolventas pasakojęs apie savo gyvenimo sėkmės istoriją ir diskutavęs aktualiais jaunimui klausimais. Viena šauniausių Mokinių Tarybos, jau tradicija tapusių, iniciatyvų – mokytojų dienos, kurios ne kartą yra sulaukusios atgarsio ir spaudoje: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/kauno-saules-gimnazija-mokytoju-diena-virto-burtu-mokykla-233-531931 , http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/10/05/mokslas-ir-it/gimnazija-mokytoju-diena-tapo-nasa-tyrimu-centru/

Taigi, tai viena šauniausių ir verčiausių Lietuvos mokinių savivaldų, kuri verta tapti Lietuvos mokyklų apdovanojimų „Metų mokinių taryba“.