Knygų skaitymo skatinimo projektas „Knyga mūsų pasaulyje“

Nominacija: Metų projektas
Balsavimas sustabdytas. Balsų skaičius: 44
Balsavimo kriterijai ir taisyklės

2018 m. vasario 27 d. mūsų, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko Kauno miesto 7 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektas “Knyga mūsų pasaulyje”. Šis projektas mūsų progimnazijoje kasmet sukviečia didelį būrį septintokų iš visų Kauno mokyklų. Projektą sudarė dvi dalys.

Pirma dalis – „Šimtmečio ženklai“ – vyko aktų salėje, kur buvo pristatomi progimnazijoje įgyvendinti projektai, skirti Lietuvos šimtmečiui: literatūrinė kompozicija „Iš praeities mokomės tarsi iš knygos“; integruoti projektai „Kaip mūsų mieste įamžinti Kauną garsinę žmonės“, „Svarbiausi įvykiai Kaune 1948-57 m.“, „Kauno gatvės ir asmenybės“ ir muzikinė kompozicija „Tautiniai sąskambiai“.

Antra projekto dalis – „Skaitau ir kuriu Lietuvą“ – tai kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė dailės, muzikos, literatūros profesionalai: vaikai įvairiomis technikomis iliustravo knygų ištraukas; pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis, kūrė muziką duotam tekstui; kūrė klasikinius ir šiuolaikinius eilėraščius; iš antrarūšių žaliavų gamino įspūdingus knygų viršelius; pageidaujantys mokiniai pristatė video pranešimus apie skaitytas knygas. Vyko šaunus tarpmokyklinis bendradarbiavimas. Pabaigoje visi pasidžiaugė puikiais rezultatais – sukurtais eilėraščiais, piešiniais, knygų viršeliais, daina. Viskas buvo skirta Knygai ir Lietuvai. Juk knyga tautos kelyje į laisvę buvo ir įkvėpimo šaltinis, ir mokytojas.

Išsiskyrėme iki kitų metų vieni kitiems linkėdami, kad visus visada lydėtų skaitymo troškulys. Juk knygos buvo ir bus reikalingos kaip duona ir druska, kiek įmantriausių pakaitalų joms beišrastume…